Příběh sovy a soví hra

Pro naše studenty a absolventy jsme připravili speciální edici sošek sov, které jsou tištěné na 3D tiskárnách

Pravidla hry

Soví hra

 • Získej svou sovu

  Každý majitel sovy bude za její další existenci v budoucnu zodpovídat. Prostřednictvím sdílení fotek a dobrodružství, která sova zažije, ji může ve virtuálním prostoru oživit. Stačí vše sdílet na Instagramu s hashtagy #muniarts100, #sovadokapsy a #sovacisloXXX.

  A jak si můžete svou sovičku opatřit?

  • Dostanete ji za mimořádné výkony v rámci života fakulty.
  • Získáte ji na všech akcích oslav MUNI ARTS 100. 
 • Události, kde se líhnou sovy

  Vyberte si z událostí, které připomínají stoleté výročí. Tam všude je možné získat vlastní sovu.

 • Posiluj svůj rod

  Chcete-li umožnit evoluční vývoj vaší sovy a zajistit další generaci, musí vaše sova získat určitý vliv. Získávání vlivu má jasná pravidla, založená na životě sovy ve virtuálním prostoru – aby sova dosáhla vlivu, je potřeba sdílet fotky a dobrodružství  na sociálních sítích.

  Evoluční proces a vzhled dalších generací sov se řídí několika základními kritérii, dokumentovanými pomocí výše uvedených hashtagů na sociálních sítích Facebook a Instagram:

  • Pořadí výběru: Čím dříve se sova vydá do světa, tím více bodů dostane.
  • Pohledy z výletů: Sova, která bude často cestovat na větší vzdálenosti, ovlivní více potomků než ty, které budou stát na poličce.
  • Interakce na sociálních sítích: Cílem každé sovičky je zaujmout okolí. Pro zjednodušení hodnocení je důležitý pouze počet interakcí (tedy reakcí, komentářů a sdílení).
 • Vyvíjíme a tiskneme

  Sdílením na sociálních sítích získávají aktivní sovy nový život a procházejí evolucí: každá další emise sov bude vycházet ze života svých předchůdkyň. Sovy a jejich opatrovníci tak budou spoluutvářet další generace, stejně jako absolventi filozofické fakulty.

Jak sova vzniká?

Sovičky absolventky jsou navrženy tak, aby svým základním výrazem připomínaly původní sovu filozofku, která na fakultní insignii sedí uprostřed otevřené knihy. Každá z nich je jedinečná a současně spřízněná s ostatními sovami – podobně jako absolventi filozofické fakulty.

Více o sově do kapsy

Proč sova?

Sova je tradičně chápána jako symbol moudrosti a vzdělanosti. Zdobí fakultní insignii a v různých podobách se objevovala v logu fakulty. Provází nás studiem od imatrikulace až k absolutoriu. Přečtěte si její příběh.

Symbolika sovy

#sovadokapsy