01100100 – Vernisáž studentské výstavy algoritmické výtvarné tvorby

  • 24. září 2019
    17:00
  • čítárna (přízemí) a 1. patro budovy D, FF MU, Arna Nováka 1, Brno

I čísla mohou být krásná! Přijďte si prohlédnout algoritmické obrazy, vizualizovaný kód a mediální tvorbu studentů do čítárny Filozofické fakulty v přízemí budovy D, Arna Nováka 1. V prvním patře budovy D pak potěšíte své smysly interaktivními instalacemi — laserovým bludištěm, holografickou projekcí nebo aleatorickou hudební skladbou. Výstava potrvá do 15. října 2019.

Výstava počítačové tvorby studentů FF prezentuje mimořádné studentské výstupy předmětu s názvem Algoritmické umění: teorie. Vlastní realizace projektu poté navazuje na výuku předmětu Algoritmické umění: praxe.

Název výstavy „01100100“ odkazuje jednak k binárnímu kódu, který je pro generované umění charakteristický, jednak ke stoletému výročí založení fakulty: grafický motiv projektu, používaný při propagaci výstavy, pracuje s opakujícím se zápisem čísla 100 v binární soustavě, tj. 01100100.

Akce byla podpořena ze Stipendijního programu pro podporu studentské činnosti spojené s oslavami 100. výročí založení Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

Více

Načítám mapu…

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info